Svenska (Sverige)Finnish (Suomi)

Monday 22nd of April 2019

Etusivu The News Tietoa Yhdistyksesta
Tietoa Yhdistyksesta PDF Tulosta Sähköposti
Kirjoittanut Administrator   
10.05.2009 09:40

Yhdistys perustettiin jo vuonna 1909 ja se on yksi vanhimmista lajissaan Pietarsaaressa! Yhdistyksellä on pitkä historia ja sillä on kuluneiden vuosien aikana ollut erilaisia hankkeita Skutnäsin ja Vestersundinkylän asukkaiden asuinympäristön parantamiseksi. Työskentelemme tämän asian parissa edelleenkin ja toivomme, että alueen asukkaat osallistuvat aktiivisesti yhdistyksen järjestämiin tapahtumiin. Jäsenrekisterissä on tällä hetkellä noin 250 kotitaloutta. Uusien kotitalouksien toivotaan liittyvän jäseniksi, ja riippumatta siitä, oletteko asuneet täällä jonkin aikaa tai oletteko uusia tulokkaita, olette aivan yhtä lämpimästi tervetulleita mukaan!


Yhdistyksen sääntöjen mukaisesti tehdään työtä Skutnäsin ja Vestersundinkylän sekä lähialueiden edistämiseksi ja kehittämiseksi. Yhdistys toimii edelleen myös Vanhan Sataman ympäristön kunnostamiseksi ja ylläpitämiseksi. Viime vuosina olemme myös pystyttäneet laskiaskokon yhdessä Vestersundin koti ja kouluyhdistyksen kanssa, ja samoin soihtureitin jouluaattona, ja lisäksi olemme järjestäneet siivous- ja raivaustalkoita. Osallistumalla aktiivisesti yhdistyksen toimintaan voimme yhdessä kehittää ja suojella lähiympäristöämme ja parantaa kaupunginosan viihtyvyyttä.


Yhdistyksellä on oma kotisivu, www.skutnas.fi. Mikäli sinulla on vanhoja valokuvia tai muuta aineistoa, jota haluaisit esitellä, ota silloinkin meihin yhteyttä. Kotisivujen tarkoitus on saada lähialueemme erilaisista tapahtumista nopeasti informaatiota ja materiaalia jäsenillemme.


Yhdistyksen vuosikokouksessa 14.3.2018 valittiin uusi hallitus seuraavaa toimintakautta varten. Uusi hallitus koostuu seuraavasti:


Sara Åhman, puheenjohtaja Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 050 592 3103

Eva Ahllund, sihteeri Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 0442816620

Anders Söderlund, taloudenhoit. Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 044 7509226

Tom Gädda, varapj. Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 044 721 825

Jan Kurten, jäsen Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 0400 894 941

Markus Gädda, jäsen Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 0503733545 

Johan Strömberg, medlem Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen 044 5209313  

Tom Grön & Rainer Karvonen, varajäsenet


Tilintarkastajiksi valittiin uudelleen Martin Häggman ja Anita Blomström. Varajäsenet Peter Ekman ja Per-Erik Käld.


Jäsenmaksu vuosilta 2017 ja 2018 on 10 euroa/vuosi/talous ja ne laskutetaan samanaikaisesti, vuonna 2017. Jotta jäsenrekisterimme pysyisi ajan tasalla pyydämme yhdistyksen jäseniä ja mahdollisesti uusia jäseniä kirjoittamaan nimensä, osoitteensa sekä sähköpostiosoitteensa pankkisiirron ilmoitusosaan.


Hallitus, Skutnäsin Asukasyhdistys r.y

Viimeksi päivitetty 24.03.2018 16:41
 

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.